Zápach v kuchyni - jak se ho zbavit
Navzdory občasnému větrání se v kuchyni pachy stále drží. Bráníme se různými prostředky, například tak, že na plech rozprostřeme pomerančovou kůru a dáme ji na chvíli do trouby zahřáté na 175° C. O příjemnou vůni se nám postará i pomeranč, do kterého zapícháme několik koření hřebíčku a takto upravený zavěsíme, nejlépe nad topení.
Aby zelí při vaření nevonělo celým bytem, přidáme k němu při vaření trošku kmínu a anýz nebo také syrový brambor.
Zápach z připáleného jídla je běžná kuchyňská příhoda, která je však dosti častá a obvykle vydrží velice dlouho. Tyto spáleninové pachy nám dokonale překryje troška mleté kávy, kterou rozptýlíme přímo na horkou ploténku sporáku.
Pokud se nemůžeme zbavit zápachu z hrnce po rybí polévce, nasypeme do něj již vylouhované sypané lístky černého čaje. Zalijeme horkou vodou a necháme hodinku odstát. Pak obsah odstraníme a hrnec umyjeme obvyklým způsobem.
Pachy z pečených ryb z pánve lehce a dokonale odstraníme, když ji celou vytřeme rozkrojeným citronem. Pokud používáme velice praktické plastové misky a krabice zajisté již víme, že často přejímají pachy uložených potravin - salátů, ryb, omáček apod. Tyto zápachy lehce odstraníme tím, že misku vydrhneme právě kouskem rozpůleného citronu. Takto pachy odstraníme i z dřevěného nářadí, hlavně prkének na krájení.